Přejít na:

https://cz.cardionv.com/?TID=63F8F0BA7EED7B3E3D0E78BC&host=macapnd.com&c=ru

Stav stránek ke dni 22. 3. 2023 22. 3. 2023
Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Cardione, který údajně normalizuje krevní tlak přirozeným způsobem, obnovuje elasticitu cév, redukuje úroveň cholesterolu v krvi, chrání před infarkty a mrtvicemi. 

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webové stránce nejsou uvedeny žádné kontaktní údaje.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitele doménového jména nelze zjistit.  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí některé povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky (např. uvádění neexistujících osob).

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu nelze zjistit, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

8) Na výše uvedené webové stránky jsou spotřebitelé přesměrováni z různých reklamních stránek, které propagují rovněž doplněk stravy Cardione. Jsou to např. tyto reklamní internetové stránky: https://poradimesi.cz/blog/cardione/, https://bvjournal.cz/cardione/?amp=1, https://honorata-skarbek.com/cs/cardione/, https://rijetke-bolesti.hr/cardione-cz/, https://www.kombeg.org.rs/cardione-cena-letak/, https://nedejmesiprirodu.cz/cardione/.

Referenční číslo: W23-000003-SZPI-CZ