Přejít na:

https://www.superionherbs.cz/

Stav stránek ke dni 5. 9. 2022 6. 10. 2022
Nabízené potraviny:

více produktů

Popis stránek:

Webové stránky mají několik oficiálních jazykových mutací, z nichž jedna je v českém jazyce. Jedná se o kombinaci e-shopu a reklamních webových stránek. Nabízené produkty je možné koupit za České koruny.  Doručování zboží do ČR je možné. Nabízeno je 30 doplňků stravy zejména s obsahem hub.

Na co si dát pozor:

1) Obsah internetových stránek porušuje požadavky stanovené právními předpisy, neboť v souvislosti s prezentovanými potravinami a jejich složkami jsou zde uváděny informace, které jim připisují vlastnosti umožňující zabránit určité lidské nemoci, zmírnit ji nebo ji vyléčit a jsou tedy v rozporu s ustanovením článku 7 odst. 3 nařízení (EU) č. 1169/2011. Na webových stránkách je prezentována řada informací uvádějící tzv. „léčebná“ tvrzení v souvislosti s nabídkou doplňků stravy v e-shopu. Stránky jsou na mnoha místech provázány prokliky z e-shopu do reklamních částí a zpět do e-shopu, případně na další webové stránky.

 

2) Držitel doménového jména superionherbs.cz je dle databáze CZ.NIC subjekt usazený mimo území ČR (7 PHARMA LTD., Attila Nagy, 7 Whitechapel Road, Office 406,, E1 1DU London, GB).

 

3) V obchodních podmínkách umístěných na těchto webových stránkách je uvedeno, že provozovatelem webové stránky www.superionherbs.cz a zde se nacházejícího internetového obchodu je 7 PHARMA LTD., reg. číslo 11350379, se sídlem 7 Whitechapel Road, Office 410, Londýn, Spojené království, E1 1DU.

 

4) Vzhledem k tomu, že provozovatel webových stránek uvedený v obchodních podmínkách e-shopu na internetových stránkách www.superionherbs.cz  se nachází mimo území ČR i mimo území EU, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči tomuto subjektu velmi omezené.

Referenční číslo: W22-000017-SZPI-CZ