Přejít na:

https://nutra-shop.com/cs/produkt/friocard/

Stav stránek ke dni 10. 8. 2022 12. 8. 2022
Nabízené potraviny:

Friocard

Popis stránek:

Webové stránky jsou v českém jazyce. Je zde nabízen výrobek Friocard, který údajně normalizuje krevní tlak.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o potravinu (pravděpodobně o doplněk stravy). Není registrovaným léčivým přípravkem v ČR.  

2) V textech na webových stránkách jsou v souvislosti s výrobkem Friocard používána tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Na webových stránkách chybí některé povinné údaje o nabízeném výrobku Friocard.

4) Provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

5) Na webových stránkách nejsou uvedeny obchodní podmínky, spotřebitel tedy při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

6) Je uveden výrobce z Ruska: Sashera-Med LLC,Altai Territory, 659315, Biysk, ul. Vasilyeva 74. Není však jasné, zda je také prodávajícím.

7) Internetová doména „nutra-shop.com“ je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z Ruska (Protection of Private Person, PO box 87, REG.RU Protection Service, Moscow, 123007, +7.4955801111, nutra-shop.com@regprivate.ru).

8) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

9) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W22-000016-SZPI-CZ