Přejít na:

https://buthisfaster.com/order/cz/index_after.html

Stav stránek ke dni 17. 6. 2022 30. 6. 2022
Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny. Na stránkách je nabízen přípravek Solvenin, který údajně odstraňuje křečové žíly. 

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webových stránkách jsou uvedeny omezené kontaktní údaje (pouze telefon).

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a není známo, z jakého státu je držitel doménového jména (pravděpodobně z Islandu).  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

6) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W22-000010-SZPI-CZ