Přejít na:

https://www.salcedoclinic.com/

Stav stránek ke dni 7. 3. 2022 7. 3. 2022
Nabízené potraviny:

Vermixin

Popis stránek:

Webová stránka je v českém jazyce. Jedná se o reklamní webovou stránku, kde je prezentován výrobek Vermixin, který údajně pomáhá proti parazitům.  

Na co si dát pozor:

1) Propagovaný výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) V textech na webové stránce jsou v souvislosti s doplňkem stravy Vermixin používána tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o propagované potravině v rozporu s právními předpisy.

3) Provozovatel webové stránky na ni používá nekalé obchodní praktiky (osoba uváděná na webových stránkách nikdy nerealizovala prezentovaný rozhovor a nikdy nepropagovala zmiňovaný produkt).

4) Na této webové stránce sice není možné doplněk stravy Vermixin objednat, ale je zde přímý interaktivní proklik do e-shopu na webové stránce https://vermixin.newfitomedicine.com/, který nabízí k prodeji zmíněný doplněk stravy v rozporu s právními předpisy.

5) Na webové stránce jsou uvedeny zavádějící informace, na základě kterých se může spotřebitel domnívat, že jsou provozovány Ministerstvem zdravotnictví.  

6) Internetová doména salcedoclinic.com je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z USA.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W22-000006-SZPI-CZ