Přejít na:

https://lenser.club/cKYV6YfM?sub2=u5&sub3=5x4042-2&pixel=975760096482866&fbclid=IwAR3pYFPW-JB_CqCsjmUrjhWfr2JsVuhegPZkoOWaU0QLswan1_OMmkEu4BQ

Stav stránek ke dni 19. 1. 2022 21. 1. 2022
Popis stránek:

Webové stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné koupit za české koruny. Na stránkách je nabízen přípravek na hubnutí - doplněk stravy W-loss. 

Na co si dát pozor:

1) Výrobek W-loss je opakovaně v textu na webových stránkách nabízen jako léčivý přípravek. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné údaje o jejich provozovateli.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné obchodní podmínky, spotřebitel tedy při objednání výrobku neví, s kým uzavírá smlouvu a za jakých podmínek.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména lenser.club je dle databáze https://www.whois.com/whois/lenser.club z Ukrajiny.   

5) Na webových stránkách chybí povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. „léčebná tvrzení“ a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek používá nekalé obchodní praktiky (např. stále se opakující sleva 50%, opakující se údaj o vypršení nabídky apod.).

6) Na webových stránkách jsou uváděny neexistující osoby (endokrinolog Gabriela Mělníková, studentka Lenka Klapková – údajná navrhovatelka použití jedinečného vzorce) a neexistující instituce (Vědecký institut ČR).

7) Spotřebitel po „vytočení“ slevy vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

8) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W22-000002-SZPI-CZ