Přejít na:

https://american-supplements.cz

Stav stránek ke dni 2. 9. 2021 7. 9. 2021
Nabízené potraviny:

více produktů

Popis stránek:

Na webových stránkách jsou nabízeny mimo jiné nebezpečné potraviny. Webové stránky jsou v českém jazyce. Nabízené produkty je možné koupit za české koruny. Na stránkách jsou nabízeny převážně doplňky stravy v různých kategoriích (anabolizéry a NO doplňky, spalovače tuku, prohormony, SARMS).    

Na co si dát pozor:

1) Kontrolou bylo zjištěno a prokázáno, že na těchto internetových stránkách je nabízena k prodeji nebezpečná potravina. Jedná se konkrétně o potravinu SWISS PHARMACEUTICALS YOHIMBINE HCL dietary supplement 100 capsules, která je hodnocena jako nebezpečná dle článku 14 nařízení (ES) č. 178/2002, a tudíž nesmí být uváděna na trh. Použití přípravků pocházejících z kůry bujarníku johimbe (Pausinystalia johimbe) je dle nařízení (ES) č. 1925/2006 zakázáno. Konzumace potraviny s obsahem yohimbinu může vést k poškození zdraví.

 

2) V provozovaném e-shopu jsou nabízeny i další potraviny, které by mohly být vzhledem k deklarovanému složení pro spotřebitele jiné než bezpečné, ve smyslu článku 14 nařízení (ES) č. 178/2002, např. ANGEL DUST – SKULL LABS, RAMBO – Freedom Pharma, ROCKY ROUND 2 – Submission Science, Poison – Swiss Pharmaceuticals, Black Mamba – spalovač USA, TESTODROL – Swiss Pharmaceuticals.

 

3) Obsah internetových stránek dále závažným způsobem porušuje požadavky stanovené právními předpisy, neboť v souvislosti s prezentovanými doplňky stravy a jejich složkami jsou zde uváděny informace, které připisují potravinám či jejich složkám vlastnosti umožňující zabránit určité lidské nemoci, zmírnit ji nebo ji vyléčit a jsou tedy v rozporu s ustanovením článku 7 odst. 3 nařízení (EU) č. 1169/2011. Provozovatel webových stránek rovněž uvádí u vybraných potravin zavádějící údaje o jejich výrobci a u vybraných potravin chybí některé povinné údaje dle nařízení (EU) č. 1169/2011.  

 

4) Prodávající je dle obchodních podmínek e-shopu společnost BIGMUSCLE FACTORY LTD, 11017805, 5 The Maples, Peterborough, United Kingdom, PE1 5YZ z Velké Británie. Jednatelem této společnosti je dle https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/company/11017805 Arkadiusz Jacek Greda. Tento subjekt nereaguje na výzvy SZPI a neodstranil zjištěný protiprávní stav.

 

5) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR slovenským subjektem. Držitel doménového jména je dle databáze https://www.nic.cz/whois/domain/american-supplements.cz/ Vojtech Kupča z Frýdku-Místku (Československé armády 488), který rovněž nereaguje na výzvy SZPI a nezajistil odstranění protiprávního stavu.

 

6) Webhosting těchto internetových stránek je lokalizován do USA.  

 

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedené internetové stránky se nachází mimo území ČR i mimo území EU, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

 

Referenční číslo: W21-000011-SZPI-CZ