Přejít na:

http://cz.gluconv.com/?c=cz

Stav stránek ke dni 8. 6. 2023 19. 6. 2023
Nabízené potraviny:

Gluconol

Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Gluconol, který údajně stabilizuje hladinu cukru a normalizuje tvorbu inzulinu.  

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o potravinu. 

2) Na webové stránce nejsou uvedeny žádné kontaktní údaje.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména je z Baham (https://www.whois.com/whois/gluconv.com).  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000019-SZPI-CZ