Přejít na:

https://supplementpharmacies.com/cz/product/cardione

Stav stránek ke dni 11. 4. 2023 11. 4. 2023
Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Cardione, který údajně snižuje krevní tlak.

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Kontaktní telefonní číslo (777 687 862) uvedené na webové stránce je nefunkční. Na uvedené kontaktní adrese (Osadní 35, Praha 7 – Holešovice, 17000) žádná společnost Supplement Pharmacies nesídlí.  

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy v českém jazyce. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména je dle databáze https://www.whois.com/whois/supplementpharmacies.com z USA.  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí některé povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek jsou velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000013-SZPI-CZ