Přejít na:

https://czech.cardione-official.com/

Stav stránek ke dni 6. 4. 2023 6. 4. 2023
Nabízené potraviny:

Cardione

Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Cardione, který údajně snižuje krevní tlak a zvyšuje elasticitu cév.

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webové stránce nejsou uvedeny, kromě e-mailové adresy: SALE@CZECH.CARDIONE-OFFICIAL.COM, žádné kontaktní údaje.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména je dle databáze https://www.whois.com/whois/cardione-official.com z Německa.  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí některé povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky (např. uvádění neexistujících osob).

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedené internetové stránky nelze identifikovat, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000012-SZPI-CZ