Přejít na:

https://slimfixpro.com/420/smsw/

Stav stránek ke dni 6. 4. 2023 6. 4. 2023
Nabízené potraviny:

Nature Burner Pills

Popis stránek:

Webová stránka je v českém jazyce. Je zde nabízen k prodeji výrobek Nature Burner Pills na hubnutí. Webová stránka je koncipovaná formou článku, který se zabývá nepříznivými účinky nadváhy. Je psán formou doporučení tří vědců, kteří údajně vyvinuli přírodní tablety na hubnutí bez další potřeby úpravy životního stylu. Na konci článku je na obrázku doplněk stravy na hubnutí

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy.

2) Provozovatel webové stránky používá nekalé obchodní praktiky (např. nepravdivě uvádí, že výrobek nebo služba budou nabízeny pouze po omezenou dobu nebo že budou nabízeny pouze po omezenou dobu za určitých podmínek s cílem přimět spotřebitele k okamžitému rozhodnutí, aniž by mu poskytl přiměřenou lhůtu potřebnou k informovanému rozhodnutí).

3) Na webové stránce chybí povinné informace o potravině podle nařízení (EU) č. 1169/2011.

4) Na webové stránce jsou uvedena tzv. "léčebná tvrzení", což je v rozporu s čl. 7 odst. 3 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, v platném znění.

5) Na webové stránce jsou zveřejněny informace, které odkazují na změny tělesných funkcí, které by mohly u průměrného spotřebitele vzbuzovat strach, což je v rozporu s čl. 3 písm. e) nařízení (ES) č. 1924/2006.

6) Webová stránka se odkazuje na doporučení odborníka, který není uveden v článku 11 nařízení 1924/2006, čímž dochází k porušení čl. 12 písm. c) nařízení (ES) č. 1924/2006.

7) Na webové stránce jsou uvedena tvrzení, která odkazují na množství úbytku hmotnosti, což je v rozporu s čl. 12 písm. b) nařízení (ES) č. 1924/2006.

8) Na předmětné webové stránce jsou sice uvedeny obchodní podmínky, nicméně z nich je možné zjistit pouze údaj, že provozovatelem webové stránky je údajná WEBINAR ACADEMY bez jakékoliv další identifikace.

9) Internetová doména slimfixpro.com je registrována mimo území ČR a držitelem tohoto doménového jména je subjekt z Islandu.

10) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000011-SZPI-CZ