Přejít na:

https://cz1.cardionv.com/?TID=63F8F0DF7EED7B3E3D0E7907&host=pulosind.com&c=ru

Stav stránek ke dni 5. 4. 2023 6. 4. 2023
Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Cardione, který údajně reguluje tlak přirozeným způsobem, navrací cévám tonus a elasticitu, předchází infarktům a mrtvicím a je účinný v jakémkoli stádiu hypertenze.

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webové stránce nejsou uvedeny žádné kontaktní údaje.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitele doménového jména nelze zjistit.  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí některé povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky (např. uvádění neexistujících osob).

6) Spotřebitel vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu nelze zjistit, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000006-SZPI-CZ