Přejít na:

https://lifeblg.ru/cz/109-detonic/?utm_medium=799&utm_campaign=53&utm_content=4855199&utm_source=5755400&sid1=961396&sid2=140&price=0.096&vcode=t02vsahcdloa2hqe&lid=1036&out_ids=&tr=bGlmZWJsZy5ydS9vY3Rv&https=1&ck=1

Stav stránek ke dni 14. 2. 2020 18. 2. 2020
Popis stránek:

Stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné zakoupit za české koruny (až po telefonickém potvrzení objednávky). Na stránkách je nabízen přípravek Detonic, který „umožní vyčistit cévy od cholesterolu“. 

Na co si dát pozor:

1) Nabízený výrobek vzbuzuje dojem, že je léčivým přípravkem. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné kontaktní údaje.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné informace důležité pro uzavření kupní smlouvy. Spotřebitel při objednání výrobku neví s kým a za jakých podmínek uzavírá smlouvu.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR (Ruská federace) a držitele doménového jména není možné identifikovat z veřejně dostupných informačních zdrojů (https://www.whois.com/whois/lifeblg.ru).  

5) Na výše uvedených webových stránkách chybí povinné informace o potravině, jsou zde uvedena tzv. léčebná tvrzení a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek na nich používá nekalé obchodní praktiky.

6) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

7) Spotřebitel si pokaždé „vylosuje“ slevu 50% a má omezený čas k vyplnění objednávkového formuláře (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z jednosměrné telefonní linky (z různých telefonních čísel), aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky. Během telefonického hovoru nejsou zákazníkovi sděleny žádné identifikační údaje prodejce ani údaje, které jsou požadovány zákonem o ochraně spotřebitele a občanským zákoníkem.   

Referenční číslo: W20-000003-SZPI-CZ