Přejít na:

http://www.folaxan-cz.com/

Stav stránek ke dni 29. 10. 2019 9. 12. 2019
Nabízené potraviny:

Folaxan

Popis stránek:

Jedná se o reklamní webové stránky http://www.folaxan-cz.com/, které jsou v českém jazyce. Prezentovaný doplněk stravy Folaxan není možné na těchto stránkách zakoupit, nicméně na těchto internetových stránkách jsou přímé interaktivní prokliky do jednotlivých e-shopů, kde je výrobek nabízen k prodeji. Doplněk stravy Folaxan má údajně pomáhat při prevenci a během léčby nádorových onemocnění.   

Na co si dát pozor:

1) Na webových stránkách http://www.folaxan-cz.com/ nejsou uvedeny žádné kontakty na jejich provozovatele ani identifikace a kontakty na autory uváděných textů.

2) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR. Držitelem doménového jména je společnost THE ENDURANCE INTERNATIONAL GROUP, INC., 70 BLANCHARD RD, BURLINGTON, MASSACHUSETTS, 01803, USA, +1.8887557585, usazená mimo působnost legislativy EU. Provozovatel webových stránek není znám.  

3) Na výše uvedených webových stránkách jsou uvedena léčebná a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy EU a celková prezentace doplňku stravy je v rozporu se zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.   

4) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W19-000039-SZPI-CZ