Přejít na:

https://newsaroundus.click/cardione-chego-hoteli-studia-v3-cz/?sub1=8c9b6hea2gxk2dz128&sub4=T-Polina&uclick=hea2gxk2dz&uclickhash=hea2gxk2dz-hea2gxk2dz-q5bg0-0-163v0-46zwwj-46xi3y-213271

Stav stránek ke dni 12.09.2023 13.09.2023
Popis stránek:

Webové stránky jsou v českém jazyce. Nabízený produkt je možné koupit za české koruny. Na stránkách je nabízen doplněk stravy Cardione, který údajně stabilizuje krevní tlak, čistí krevní cévy, rozpouští krevní sraženiny, obnovuje poškozené stěny cév a posiluje je. 

Na co si dát pozor:

1) Výrobek Cardione je v textu na webových stránkách nabízen jako léčivý přípravek. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy (tedy o potravinu). 

2) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné údaje o jejich provozovateli.

3) Na webových stránkách nejsou uvedeny žádné obchodní podmínky, spotřebitel tedy při objednání výrobku neví, s kým uzavírá smlouvu a za jakých podmínek.

4) Webové stránky jsou registrovány mimo území ČR a držitel doménového jména newsaroundus.click je dle databáze https://www.whois.com/whois/newsaroundus.click z Islandu.   

5) Na webových stránkách jsou uvedena tzv. „léčebná tvrzení“ a neschválená zdravotní tvrzení o nabízené potravině v rozporu s právními předpisy a provozovatel webových stránek používá nekalé obchodní praktiky (např. stále se opakující sleva 30%, opakující se údaj o vypršení nabídky, fiktivní rozhovor, uvádění neexistujících osob a institucí apod.).

6) Spotřebitel po „vylosování“ slevy vyplní objednávkový formulář (jméno a telefonní číslo). Poté je kontaktován z telefonní linky, aby potvrdil objednávku a sdělil údaje pro doručení zásilky.

7) Vzhledem k tomu, že subjekt spravující uvedenou internetovou doménu se nachází mimo území ČR, jsou aktivity českých dozorových orgánů vůči provozovateli těchto webových stránek velmi omezené. 

Referenční číslo: W23-000022-SZPI-CZ